Tulokset Sanerall MTB-Cup 1


TULOKSET 24.5. 2018 Cupin pistetaulukko tulosten alapuolella

Kilpailija Sijoitus Aika Ajetut kierrokset Jäljessä
6. Juha Kangaskokko OTC 1. 0:55:16 5
19. Heikki Tukki Rokua MTB Team 2. 0:56:13 5
7. Juha Havana OTC 3. 0:58:03 5
23. Pasi Seppänen 4. 0:58:33 5
32. Juha Talman OTC 5. 0:58:45 5
42. Tuomas Rantaiso PK Team 6. 0:59:48 5
13. Janne Hämäläinen OTC 7. 1:00:09 5
31. Jukka Oikarinen OTC/Malaysian Tigers 8. 1:00:32 5
26. Juho Nikula OTC 9. 1:01:16 5
9. Jaakko Liikanen PK Team 10. 1:01:35 5
46. Martti Kaijansaari OTC 11. 1:01:56 5
4. Jussi Niku OTC 12. 1:02:10 5
36. Ville Hännikäinen Gruppo ciclistico da una stella 13. 1:04:43 5
11. Jukka-Pekka Ellilä PK Team 14. 1:05:12 5
29. Mikko Kettunen OTC 15. 1:05:25 5
22. Sami Pietilä PK Team 16. 1:05:51 5
33. Antti Leskelä OTC 17. 1:05:52 5
47. Tom Sirviö 18. 1:05:56 5
3. Petteri Ellilä 19. 1:05:57 5
48. Juha-Matti Laakko 20. 1:06:33 5
14. Ville Lappalainen 21. 1:06:38 5
20. Hannu Kaikkonen Rokua MTB Team 22. 1:07:10 5
43. Pauli Tornberg 23. 1:07:11 5
8. Antti Vasankari Taikaloitsu, Kempele 24. 1:07:44 5
34. Tomi Karsikas Raahe CC 25. 1:07:45 5
27. Vesa Karjalainen 27. 1:09:03 5
41. Jari Pyykkö OTC 26. 1:08:47 5
40. Juho Kämäräinen 28. 0:55:25 4 -1
30. Tero Posio 29. 0:55:33 4 -1
37. Jari Saaranen PK Team 30. 0:55:58 4 -1
38. Jukka Kareisto OTC 31. 0:56:23 4 -1
25. Vesa Kaski Sanerall Oy 32. 0:57:55 4 -1
18. Janne Kohvakka 33. 0:58:54 4 -1
39. Kok Keong Chan OTC/Malaysian Tigers 34. 1:00:15 4 -1
44. Tommi Kumpulainen 35. 1:01:08 4 -1
35. Mikael Erkkilä Raahe CC 36. 1:02:57 4 -1
50. Antti Kullas 37. 1:03:38 4 -1
28. Isto Kukkohovi 38. 1:05:51 4 -1
49. Matti Koukkula PK Team 39. 1:06:33 4 -1
16. Risto Ilmarinen 40. 1:07:03 4 -1
51. Henri Kiviniemi 41. 1:09:52 4 -1
1. Mikko Heikkinen OTC DNS
2. Tomi Koppelo DNS
5. Santtu Kuusento Oulu DNS
10. Hannu Lapinlampi PK Team DNS
12. Aapo Timonen DNS
15. Petteri Seppänen DNF
17. Antti Kouva DNF
21.  puuttuu
24. Timo Mäkinen Joku Paikallinen Tuira DNS
45. Marko Karjalainen DNF
52. Johan Löfgren DNS
Naiset (5 kierrosta); Lähtöaika 19.30
101. Ammi Koskelo Krossikommuuni 1. 1:01:07 4 -1
102. Henna-Mari Havana DNS
103. Jenni Lämsä Team Donna Agile 2. 1:03:37 4 -1

JUNNUJEN TULOKSET

M16 8,8 km

  1. Martti Ojala Raahe CC 23.21
  2. Severi Savukoski  23.22
  3. Jere Kaikkonen 25.12

M14 6,6 km

  1. Jeehu Kareisto OTC 19.19
  2. Joona Ollila PK Team 20.05

M12 4,4 km

  1. Onni Kauppinen Krossikommuuni 16.11
  2. Olli Koukkula PK Team 19.14

M10 2,2 km

  1. Pyry Posio OTC 7.42
  2. Sampo Jäväjä 8.23

Veikka Niku OTC                                   DNF

M8 2,2 km

  1. Jaani Kareisto OTC 7.43
  2. Jerry Leskelä Jääli MTB Junior 8.39
  3. Pauli Koukkula PK Team 10.38
  4. Joonatan Tuomi 11.05
  5. Tommi Koukkula PK Team 12.27
  6. Jasper Leskelä Jääli MTB Junior 13.03
  7. Eemeli Rantaiso 14.28
  8. Eeli Vasankari Taikaloitsu 14.44

N8 2,2 km

  1. Malla Määttä Team Donna Agile 11.40
  2. Lumi Pietilä 11.42
  3. Hilla Määttä Team Donna Agile 14.42

 

SANERALL MTB – CUP Pistetaulukko

1.osakilpailu 2.osakilpailu 3.osakilpailu 4.osakilpailu YHTEENSÄ
pisteet
MIEHET
 Juha Kangaskokko OTC 50
Heikki Tukki Rokua MTB Team 46
 Juha Havana OTC 43
Pasi Seppänen 40
 Juha Talman OTC 37
 Tuomas Rantaiso PK Team 34
 Janne Hämäläinen OTC 32
 Jukka Oikarinen OTC/Malaysian Tigers 30
 Juho Nikula OTC 28
 Jaakko Liikanen PK Team 26
 Martti Kaijansaari OTC 24
Jussi Niku OTC 22
Ville Hännikäinen Gruppo ciclistico da una stella 20
Jukka-Pekka Ellilä PK Team 18
Mikko Kettunen OTC 16
Sami Pietilä PK Team 15
Antti Leskelä OTC 14
Tom Sirviö 13
Petteri Ellilä 12
Juha-Matti Laakko 11
Ville Lappalainen 10
Hannu Kaikkonen Rokua MTB Team 9
Pauli Tornberg 8
Antti Vasankari Taikaloitsu, Kempele 7
Tomi Karsikas Raahe CC 6
Vesa Karjalainen 5
Juho Kämäräinen 4
Tero Posio 3
Jari Saaranen PK Team 2
Jukka Kareisto OTC 1
Vesa Kaski Sanerall Oy 1
Janne Kohvakka 1
Kok Keong Chan OTC/Malaysian Tigers 1
Tommi Kumpulainen 1
Mikael Erkkilä Raahe CC 1
Antti Kullas 1
Isto Kukkohovi 1
Matti Koukkula PK Team 1
Risto Ilmarinen 1
Jari Pyykkö OTC 1
Henri Kiviniemi 1
NAISET
Ammi Koskelo Krossikommuuni 50
 Jenni Lämsä Team Donna Agile 46
M16
 Martti Ojala Raahe CC 50
Severi Savukoski 46
 Jere Kaikkonen 43
M14
Jeehu Kareisto OTC 50
 Joona Ollila PK Team 46
M12
Onni Kauppinen Krossikommuuni 50
 Olli Koukkula PK Team 46
M10
 Pyry Posio OTC 50
 Sampo Jäväjä 46
M8
 Jaani Kareisto OTC 50
Jerry Leskelä Jääli MTB Junior 46
 Pauli Koukkula PK Team 43
 Joonatan Tuomi 40
Tommi Koukkula PK Team 37
Jasper Leskelä Jääli MTB Junior 34
Eemeli Rantaiso 32
Eeli Vasankari Taikaloitsu 30
N8
Malla Määttä Team Donna Agile 50
Lumi Pietilä 46
Hilla Määttä Team Donna Agile 43