Rokua MTB 23.8.2014, Tulokset | ||||
Miehet kilpa 50 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Juha Kangaskokko | OTC | 01:57:21 | |
2 | Heikki Tukki | OTC | 01:58:39 | 00:01:18 |
3 | Kalle Kauppinen | Iisalmen Visa | 02:01:02 | 00:03:41 |
4 | Juha Vähämetsä | KiiRi/Erigeepper Challenge | 02:01:08 | 00:03:47 |
5 | Kent Sippola | OTC | 02:06:13 | 00:08:52 |
6 | Timo Immonen | Oz-Max | 02:07:09 | 00:09:48 |
7 | Esa Pesonen | (tyhjä) | 02:07:10 | 00:09:49 |
8 | Ari Saastamoinen | Malaysian Tigers | 02:08:42 | 00:11:21 |
9 | Joel Sariola | OTC/Team Erigeepper Challenge | 02:14:00 | 00:16:39 |
10 | Juha-Matti Törmänen | (tyhjä) | 02:14:57 | 00:17:36 |
11 | Juhani Timmerbacka | OTC / Team J&J | 02:14:58 | 00:17:37 |
12 | Petri Lahtinen | OTC/ Team Pyörä-Suvala | 02:14:59 | 00:17:38 |
13 | Jaakko Tukki | Limminrannan Liuhuletit | 02:15:34 | 00:18:13 |
14 | Juuso Laitinen | SaPu | 02:17:43 | 00:20:22 |
15 | Toni Pisano | PK-Team | 02:17:46 | 00:20:25 |
16 | Teemu Saramäki | Joensuun Pyöräilijät | 02:18:32 | 00:21:11 |
17 | Timo Mäkelä | TyPy | 02:19:23 | 00:22:02 |
18 | Jaakko Suomu | Kälviän Tarmo | 02:22:18 | 00:24:57 |
19 | Heikki Tormilainen | (tyhjä) | 02:24:52 | 00:27:31 |
20 | Janne Kainulainen | Iisalmi | 02:25:33 | 00:28:12 |
21 | Petri Keskitalo | PK-Team | 02:32:21 | 00:35:00 |
Naiset kilpa 50 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Ruut Vähämetsä | KiiRi/Erigeepper Challenge | 02:17:50 | |
2 | Sari Orvola | PK-Team | 02:26:22 | 00:08:32 |
3 | Mari Honkanen | Jyps | 02:54:22 | 00:36:32 |
4 | Susanna Österlund | SoSi | 03:11:08 | 00:53:18 |
Miehet 40 v kilpa 50 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Marko Törmänen | OTC | 01:59:15 | |
2 | Hannu Oja | Pyörärinki | 02:04:00 | 00:04:45 |
3 | Kyösti Ski Soini | OTC | 02:06:16 | 00:07:01 |
4 | Petteri Mustakallio | Kuopys | 02:17:34 | 00:18:19 |
5 | Jaakko Kallunki | Cyclos Kuusamo | 02:18:07 | 00:18:52 |
6 | Jukka Kivirinta | Pyörärinki | 02:21:26 | 00:22:11 |
7 | Petteri Ellilä | PK Team | 02:22:09 | 00:22:54 |
8 | Timo Karvonen | OTC | 02:28:31 | 00:29:16 |
9 | Jyrki Idman | Nummelan Moottorikerho | 02:31:16 | 00:32:01 |
10 | Petri Hänninen | oulu | 02:36:11 | 00:36:56 |
11 | Tuomas Jouhten | OMK | 02:38:50 | 00:39:35 |
12 | Timo Räisänen | PK-Team | 02:51:20 | 00:52:05 |
13 | Ari Kaikkonen | Team Garmin MTB Finland | 03:06:41 | 01:07:26 |
14 | Tanel Suvari | Cyclos Kuusamo | kesk |
Miehet 50 v kilpa 50 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Kaarlo Pentikäinen | (tyhjä) | 02:13:40 | |
2 | Harri Sorvari | Kajaani | 02:19:52 | 00:06:12 |
3 | Pekka Hartikka | OTC | 02:23:56 | 00:10:16 |
4 | Usko Juntunen | Iisalmen Visa | 02:24:06 | 00:10:26 |
5 | Jan Österlund | SoSi | 02:47:23 | 00:33:43 |
6 | Olavi Sariola | oulu | 02:54:02 | 00:40:22 |
Mauri Keinänen | Jyps | Kesk |
Miehet 18 v kilpa 25 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Matias Shnoro | Sonkajärven Pahka | 01:33:10 | |
2 | Konsta Soini | OTC | 01:44:18 | 00:11:08 |
Naiset 18 v kilpa 25 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Marianna Österlund | SoSi | 01:51:03 |
Rokua MTB 23.8.2014, Tulokset | ||||
Miehet kunto 50 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Antti-Olli Kauppinen | 02:19:00 | ||
2 | Pekka Tahkola | Syöte MTB / PappiSkapartio | 02:40:36 | 00:21:36 |
3 | Paavo Niskala | Weasel Pack Sinkula | 02:40:49 | 00:21:49 |
4 | Veli Mantere | SPP-56 | 02:47:20 | 00:28:20 |
5 | Jan-Erik Frilen | CK Sävast | 02:47:25 | 00:28:25 |
6 | Jarkko Ahonen | 02:48:50 | 00:29:50 | |
7 | Hannu Lapinlampi | PAKSUkumi-Team | 02:50:26 | 00:31:26 |
8 | Jaakko Niinimäki | Vapari | 03:00:06 | 00:41:06 |
9 | Ilkka Hannila | 03:00:25 | 00:41:25 | |
10 | Mikko Nissinen | 03:00:32 | 00:41:32 | |
11 | Leo-Juhani Meriö | 03:04:16 | 00:45:16 | |
12 | Janne Halmela | 03:05:41 | 00:46:41 | |
13 | Jukka-Pekka Ellilä | 03:07:50 | 00:48:50 | |
14 | Timo Broström | Team Patela | 03:08:20 | 00:49:20 |
15 | Miikka Kärnä | Weasel Pack Sinkula | 03:12:07 | 00:53:07 |
16 | Pasi Leipälä | 03:14:53 | 00:55:53 | |
17 | Markku Räinä | 03:15:00 | 00:56:00 | |
18 | Jarkko Sinkkonen | Soinin Sisu | 03:19:19 | 01:00:19 |
19 | Tor-Björn Suurholma | 03:37:30 | 01:18:30 | |
20 | Heikki Jurmu | 03:39:09 | 01:20:09 | |
21 | Tuomas Salpavaara | 03:40:36 | 01:21:36 | |
22 | Niko Karvonen | 03:44:48 | 01:25:48 | |
23 | Kari Nikkanen | 04:14:28 | 01:55:28 | |
Harri Eskola | CB Team Raahe | kesk | ||
Heikki Jokinen | kesk | |||
Mikko Huttunen | OTC | kesk |
Naiset kunto 50 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Miisa Mantere | SPP-56 | 02:47:20 | |
2 | Hanna Tormilainen | 03:09:55 | 00:22:35 | |
3 | Anna Kaisa Keränen | 03:15:15 | 00:27:55 | |
4 | Erja Kumpuniemi | 03:38:35 | 00:51:15 | |
5 | Susanna Räinä | 03:47:00 | 00:59:40 |
Miehet kunto 25 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Petri Tuupainen | Joensuun Pyöräilijät | 01:10:25 | |
2 | Patrik Appel | Torpan Polkijat | 01:11:52 | 00:01:27 |
3 | Sami Pietilä | 01:12:32 | 00:02:07 | |
4 | Sami Kiviniemi | 01:20:23 | 00:09:58 | |
5 | Pentti Shnoro | Sonkajärven Pahka | 01:24:48 | 00:14:23 |
6 | Antti Sepänheimo | 01:35:38 | 00:25:13 | |
7 | Kalle Halmela | 01:38:03 | 00:27:38 | |
8 | Joona Piirala | 01:39:10 | 00:28:45 | |
9 | Jarmo Karhu | 01:45:19 | 00:34:54 | |
10 | Pekka Lappalainen | NF MTB | 01:45:50 | 00:35:25 |
11 | Ville Halmela | 01:47:29 | 00:37:04 |
Naiset kunto 25 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Tiina Sepänheimo | 01:35:36 | ||
2 | Sanna Niiranen | 01:36:40 | 00:01:04 | |
3 | Jaana Timmerbacka | Team J&J | 01:39:49 | 00:04:13 |
4 | Anne Karhu | 01:45:18 | 00:09:42 | |
5 | Sari Manninen | 01:53:12 | 00:17:36 | |
6 | Sari Mantere | SPP-56 | 02:00:37 | 00:25:01 |
7 | Ruut Kinnunen | 02:07:19 | 00:31:43 |
Miehet kunto 14 km | ||||
Sija | Nimi | Seura | Aika | Ero |
1 | Perttu Putaala | 00:52:56 | ||
2 | Olli Kurttila | Utajärven Urheilijat | 01:01:18 | 00:08:22 |
3 | Leo Soini | OTC | 01:01:49 | 00:08:53 |
4 | Lasse Räinä | 01:04:44 | 00:11:48 |
Omaratalaiset, vaihtelevat kilometrit | ||||
Nimi | Seura | Aika | ||
Jari Palvola | Waselin MTB | 02:09:45 | ||
Juha Hyvönen | SoSi | 02:01:57 | ||
Jukka Oikarinen | OTC | 01:10:20 | ||
Olli-Pekka Köykkä | Trio Betonireidet | 02:07:03 | ||
Petri Paakinaho | Oulaisten Taksi | 02:07:44 | ||
Toni Pulkkinen | Trio Betonireidet | 02:07:03 | ||
Tuomas Rantaiso | PK-Team | 01:12:00 | ||
Tuomas Töyrylä | Trio Betonireidet | 02:07:03 | ||
Veli-Matti Keloneva | OTC | 01:22:16 |